Sztuczne futro we wnętrzach – trend wśród tekstyliów
Futro sztuczne podbiło rynek mody, a obecnie święci triumfy w branży home decor. Efektowne dekoracje i tekstylia z futerek sprawiają, że wnętrza zyskują stylowy wygląd, wydają się cieplejsze i bardziej przytulne. To całoroczne dodatki zapewniające komfortowy wypoczynek, umilające relaks w domowym zaciszu, doskonale wpisujące się w aranżacje w różnym stylu. Nowoczesne futro sztuczne prezentuje się szlachetnie i do złudzenia przypomina naturalne odpowiedniki, a dostępność różnych wzorów oraz zestawień kolorystycznych zachęca do spróbowania swoich sił w roli dekoratora. Sięgnij po ten miły materiał i uszyj coś wyjątkowego do swojego domu!
Futro sztuczne jako tkanina obiciowa
Sztuczne futro to dzianina, która znakomicie sprawdzi się na dekoracje i tekstylia do wnętrz. Nowoczesne materiały świetnie imitują futro lisa, szynszyli, królika, oposa czy jenota, a można je stosować bez wyrzutów sumienia. To znakomita alternatywa dla tradycyjnych tkanin obiciowych.
Propozycje futer z naszej oferty:
Futro sztuczne jest zbudowane warstwowo. Podstawą produktu jest gruba, lekko elastyczna dzianina z wytrzymałych przędz poliestrowych. Efekt naturalnego włosa uzyskuje się przez wplatanie włókien akrylowych w podłoże. Trwałość podwyższa zastosowanie warstwy bezbarwnego kleju, który nanosi się na podstawę. Wysokiej jakości sztuczne futra są puszyste, mają szlachetny wygląd bez kiczowatego połysku, składają się z różnej długości włosia, nie linieją, zapewniają ciepło i są niezwykle miłe w dotyku. Chyba żadna tkanina obiciowa nie jest tak ciepła, przyjemna w użytkowaniu i trwała. Warto wspomnieć, że futerka można bez problemu prać, a jeśli przestrzega się zasad pielęgnacji, służą długo w niezmienionej postaci. Przy krojeniu futra z długim włosem należy używać żyletki albo nożyka, natomiast posługując się nożycami absolutnie nie wolno dociskać materiału do podłoża, aby brzegi wyglądały naturalnie. Chodzi o to, żeby ciąć jedynie spodnią warstwę, a nie futerko.
W branży wnętrzarskiej wciąż bardzo popularna jest tkanina obiciowa welur, ale coraz chętniej stosuje się sztuczne futro, nadające się nie tylko na tekstylia i dekoracje, lecz również na tapicerkę foteli, siedzisk krzeseł, stołeczków, a nawet sof.
Futro sztuczne na tekstylia i dekoracje – co uszyć?
W naszym sklepie kupisz futro sztuczne na metry w ilości już od 10 cm, dzięki czemu możesz zaopatrzyć się w dokładnie taką ilość, jakiej potrzebujesz do konkretnego projektu. Ogromny wybór kolorów i rodzajów pozwala dobrać produkt idealny do wnętrza i gustu mieszkańców.
Z futerka uszyjesz efektowne dekoracyjne poduszki, w które będzie można się wtulić po ciężkim dniu. Takie nietuzinkowe dodatki ożywią wystrój, ocieplą klimat i wprowadzą odrobinę luksusu do wnętrza. Dawno minęły czasy kiedy futro kojarzyło się jedynie z wyposażeniem góralskiej chaty! Teraz futerka stosuje się w połączeniu z różnymi elementami i doskonale wpisują się w rozmaite style.
Znakomitym pomysłem jest uszycie oryginalnej futrzanej narzuty na łóżko w sypialni. Takie dopełnienie wystroju podkreśli przytulność pomieszczenia i będzie prezentować się bardzo elegancko. Narzuta ze sztucznego futra sprawdzi się zarówno w nowoczesnym loftowym wnętrzu, jak i w wiejskiej posiadłości. Futro w pastelowym kolorze będzie idealne do pokoju dziecięcego.
Nie tylko w zimowe wieczory docenisz miękki futrzany pled, którym otulisz się podczas seansów filmowych czy czytania ulubionej książki. W ciągu dnia można nim przykryć sofę lub narzucić go niedbale na brzeg kanapy, a będzie piękną dekoracją.
Sztuczne futro wykorzystasz też z powodzeniem do stworzenia ciepłych, pięknych dywaników. Wystarczy odpowiednio przyciąć materiał, choćby w kształcie owczej skóry. Jeśli dywanik ma się znaleźć w łazience, można dodać antypoślizgowy spód. Taki gadżet będzie wyglądał świetnie rzucony przed kominkiem, a położony przy łóżku w sypialni - co rano przyjemnie otuli stopy przed założeniem pantofli. Szczególnie modne są jasne dywany, doskonale komponujące się z naturalnymi materiałami, utrzymane w klimacie skandynawskim. Jeśli marzy Ci się taki stylowy dodatek, wybierz futro sztuczne białe na metry i stwórz dywanik o odpowiednim kształcie i proporcjach.
Coraz więcej osób decyduje się na samodzielne tapicerowanie starych mebli, aby odmienić ich wygląd i podarować im drugie życie. Jak się okazuje, nie tylko popularna tkanina obiciowa velvet nadaje się do tego celu. Sztuczne futro w formie tapicerki fotela będzie efektowne, ale i wyjątkowo komfortowe w użytkowaniu. Warto postawić na odważny kolor, aby mebel stanowił oryginalny akcent we wnętrzu. Jeśli zastanawiasz się jaka tkanina obiciowa na krzesła sprawdzi się w Twoim domu, rozważ zastosowanie sztucznego futra w naturalnym kolorze albo baranka o krótszym włosiu. Dzianina jest lekko elastyczna i łatwo przymocujesz ją do mebli za pomocą takera.
Futerka nadają się także na wygodne pufy, które świetnie wpisują się we wnętrza w klimacie boho, w towarzystwie naturalnych materiałów: drewna, lnu, wełny. Futro zastosujesz też na siedzisko taboretu czy stołeczka, nadając im zupełnie inny charakter i stylowy wygląd. Jak przeprowadzić metamorfozę starej pufy pokazujemy w innym naszym wpisie.
Jeśli marzysz o miękkim, efektownym zagłówku do sypialni, pamiętaj, że nie tylko tkanina obiciowa welur sprawdzi się w tej roli. Sztuczne futro będzie komfortowym i trwałym oparciem. Taki zagłówek jest bardzo prosty do wykonania, wystarczy płyta meblowa lub kawałek sklejki, gąbka tapicerska, odpowiednia ilość materiału oraz taker. W przypadku futra z krótszym włosiem można zastosować pinezki tapicerskie, aby uzyskać efekt pikowania.
Futerko sztuczne wykorzystasz również do stworzenia ciekawych dekoracji i dodatków. Możesz nim okleić osłonki doniczkowe, pudełka lub kosze do przechowywania. Uszyjesz z niego także legowisko dla zwierzaka czy zabawki dla dzieci.
W jakich wnętrzach stosować sztuczne futra?
Mamy dobrą wiadomość: futrzane dodatki komponują się niemal z każdym stylem i wcale nie trzeba mieszkać w wiejskiej chacie, aby harmonijnie wpisały się w przestrzeń. Dekoracje i tekstylia ze sztucznego futerka ocieplą mieszkanie w bloku lub w kamienicy, odnajdą się też w nowoczesnym domu czy w eleganckiej willi.
Futerka świetnie współgrają z wnętrzami w stylu klasycznym, cottage i rustykalnym. Należy tylko pamiętać, aby nie przesadzić z ilością podobnych dodatków, bo natłok różnych elementów może wprowadzić chaos i spowodować kiczowaty efekt.
Materiał doskonale wpisuje się we wszystkie style, w których przytulność jest najważniejsza, czyli trend hygge, stawiający na uzyskanie we wnętrzu intymności, bezpieczeństwa i ciepła, chalet ( inaczej styl alpejski), inspirowany wystrojem górskich chat, a wreszcie boho – pełen naturalnych materiałów i otulających, miękkich dodatków.
Futro sztuczne czarne jest często stosowane w przestrzeniach urządzonych w klimacie glamour. Luksusowo miękkie dywaniki, poduszki czy narzuty idealnie komponują się z mieniącymi się, pełnymi przepychu dekoracjami i eleganckimi meblami. Dodatkowo przełamują chłód lustrzanych powierzchni i dodają przytulności.
Futrzana narzuta na łóżko będzie wyglądać zjawiskowo także w surowym wnętrzu loftowym, w nieoczywistym towarzystwie betonu, cegieł, neutralnych odcieni bieli i szarości. Trzeba tylko zwrócić uwagę na dobór wersji kolorystycznej, aby nie była zbyt krzykliwa i komponowała się z otoczeniem.
Sztuczne futro to materiał o ogromnym potencjale, nie tylko jeśli chodzi o zastosowania odzieżowe, ale też w sferze wystroju wnętrz. Duży wybór rodzajów i odcieni pozwala stworzyć wymarzone, idealnie dobrane do sypialni czy salonu, tekstylia oraz dekoracje. Odważ się wprowadzić do swojego domu odrobinę ekstrawagancji i odmień tapicerkę fotela lub kanapy, uszyj miękkie poduszki, narzuty, dywaniki albo wykonaj własnoręcznie zagłówek w sypialni. Efekt na pewno będzie spektakularny!
Trzymamy kciuki za piękne realizacje i zapraszamy do lektury innych wpisów na naszym blogu.
Na podstawie 0opinii naszych klientów
Twoja opinia może być pierwsza.