Instrukcja krok po kroku - jak uszyć sukienkę na wiosnę
Wiosna to idealny czas, aby uszyć lekką, kwiecistą, uroczą sukienkę, która będzie świeżym elementem w garderobie, zwłaszcza po zimowych stylizacjach z grubymi swetrami, bluzami i nieśmiertelnymi jeansami w roli głównej. Możemy już rozstać się z typowymi dla chłodnych pór szarościami, beżami, stonowanymi kolorami i postawić na wesołe, optymistyczne wzory, przywodzące na myśl zbliżające się lato!
Inspirujące materiały w kwiaty na wiosenne kreacje
W naszym sklepie zaczęła panować już wiosna i w najnowszej kolekcji proponujemy mnóstwo cudownych, kolorowych wzorów inspirujących do tworzenia! W ofercie znajdziesz materiały w kwiaty, printy geometryczne, zwierzęce, a także w motywy abstrakcyjne i inspirowane sztuką, więc wybór jest ogromny. Po zimowych szarówkach barwne kompozycje działają jak ożywczy eliksir, rozgrzewający serca spragnione słońca, światła i radości.
Jeśli zastanawiasz się jak uszyć sukienkę z marszczeniami, po pierwsze musisz zdecydować się na odpowiednią tkaninę, najlepiej lekką, zwiewną wiskozę, lejący materiał silki lub mięsisty barbie. W świetnie zaopatrzonym dziale z tkaninami i dzianinami sukienkowymi znajdziesz wiele ciekawych, inspirujących propozycji. Warto kierować się osobistymi preferencjami nie tylko w kwestii wzoru, ale również natury materiału: jego gramatury, struktury, chwytu i właściwości.
Samodzielne uszycie sukienki to znakomity pomysł, ponieważ możesz sama zaprojektować formę, detale, wykończenie, dobrać materiał, dodatki, wybrać długość i dopasować rozmiar. W ten sposób zyskujesz pewność, że Twoja stylizacja będzie oryginalna, wyjątkowa, a do tego skrojona na miarę. To także znakomita okazja, aby potrenować krawieckie umiejętności, a zdobyta wiedza i doświadczenie z pewnością okażą się bezcenne przy kolejnych realizacjach.
Potrzebne materiały
Prezentowana sukienka powstała na bazie autorskiej konstrukcji, ale w razie potrzeby warto skorzystać ze sprawdzonych wykrojów sukienek, modyfikując je ewentualnie na własne potrzeby. Do wykonania tego modelu potrzeba odpowiedniej dla danego rozmiaru i wybranej długości ilości materiału, dwóch zatrzasków oraz niezbędnych do szycia sprzętów i akcesoriów: nici, nożyczek, miary krawieckiej, szpilek, papieru na elementy wykroju, a także flizeliny do podklejenia założenia na dole sukienki.
Jak uszyć sukienkę krok po kroku
Postaramy się pokazać jak uszyć sukienkę wiązaną w pasie, o kopertowym dekolcie, z marszczeniami i rękawem ¾. Sukienka na wiosnę w kwiaty to idealna propozycja, pełna dziewczęcego uroku, lekka, uniwersalna, doskonała do noszenia na co dzień, jak i na specjalne okazje.
Taką sukienkę można z powodzeniem połączyć z jeansową kurtką lub skórzaną ramoneską, baletkami, trampkami albo eleganckimi szpilkami. Postawiliśmy na kwiecistą kompozycję na ciemnym tle, w tropikalnym klimacie, ale możesz wybrać romantyczne pastele, mozaikę w stylu boho albo klasyczną łączkę.
Jeśli masz ochotę, sięgnij też po ciekawe ozdoby i wykończenia: koronki, taśmy aksamitne, perełki, koraliki, frędzle albo rockowe piny. W naszej bogato zaopatrzonej pasmanterii online znajdziesz wiele inspirujących, przydatnych drobiazgów.
Krok 1: Układamy elementy naszej sukienki na złożonym materiale, przyczepiamy szpilkami lub ciężarkami i wycinamy. Nasza sukienka składa się z paska, paska do wiązania, tyłu, przodów, rękawów, dołu z całej szerokości tkaniny oraz plisy skośnej do wykończenia dekoltu.
Krok 2: Na początku zszywamy zaszewki w tyle sukienki.
Krok 3: Następnie zszywamy ze sobą ramiona i boki, które później obrzucamy na overlocku.
Krok 4: Kiedy mamy już zszytą górę, zabieramy się za uszycie rękawów. Zszywamy najpierw szew, który następnie obrzucamy na overlocku.
Krok 5: Przypinamy dokładnie główkę rękawa do podkroju pachy, Wdajemy równomiernie, potem obrzucamy na overlocku.
Krok 6: Gotowy rękaw podwijamy na dole i stębnujemy.
Górę sukienki mamy prawie gotową.
Krok 7: Dekolt sukienki wykańczamy plisą skośną doszywając ją prawą stroną do prawej.
Krok 8: Plisę zawijamy do środka i stębnujemy.
Krok 9: Zszywamy pasek do wiązania i wywracamy na prawą stronę, prasujemy.
Krok 10: Pasek w talii składa się z dwóch części i zszywając go umieszczamy w szwie wcześniej zszyty pasek do wiązania.
Krok 11: Pasek doszywamy do góry sukienki układając przy tym zakładki na przedniej części sukienki.
Krok 12: Zszywamy szew w dolnej części sukienki i obrzucamy.
Krok 13: Podklejamy założenie dolnej części sukienki i obrzucamy, dopiero w późniejszym etapie będziemy je stębnować.
Krok 14: Doszywamy spodnią część paska do góry sukienki i całość łączmy z dołem. Tutaj również układamy zakładki, obrzucamy cały szew na overlocku.
Tak wygląda zszyty dół z górą, połączone paskiem oraz wykończone plisą i założeniem.
Krok 15: Układamy założenie prawą stroną do prawej i przyszywamy na maszynie, następnie wywracamy na prawą stronę.
Krok 16: Założenie stębnujemy i jeszcze raz prasujemy.
Krok 17: Dół sukienki podwijamy i stębnujemy. Całą sukienkę na koniec prasujemy.
Krok 18: Pozostał montaż zatrzasków. Oznaczamy miejsca przyszycia zatrzasków podczas przymiarki i doszywamy je ręcznie. Jeden zatrzask w środku sukienki, tak, aby pasek trzymał się na miejscu, a drugi przy dekolcie, żeby nie otwierał się za bardzo. Przy dekolcie zastosowaliśmy mały zatrzask, a przy pasku większy.
Sukienka jest gotowa do noszenia! To świetna propozycja dla kobiet i dziewcząt, bardzo uniwersalna i niezwykle przydatna wiosną, kiedy aura zachęca do spacerów. Możliwość wybrania materiału we wzór i w kolorach najpełniej oddających naszą osobowość to ogromna zaleta samodzielnego szycia odzieży.
W dodatku zyskujemy ubranie niebanalne, stworzone według autorskiego pomysłu, własnej wizji i w zgodzie z tym, co nam w duszy gra! Takie rzeczy z ładunkiem emocji, z historią, w której zapisany jest poświęcony czas i godziny pracy, są często najbardziej ukochane i wraca się do nich z sentymentem.
Zapraszamy do zapoznania się z innymi tutorialami o podobnej tematyce!
Na podstawie 2opinii naszych klientów