DIY: Jak uszyć piórnik + wykrój
Szkoła już się rozpoczęłam i mamy nadzieję, że jest to zarówno dla dzieci jak i rodziców fajny czas! W poprzednich instrukcjach było kilka rzeczy do szkoły - plecak, worek, dres, a dziś kolejna rzecz: piórnik wraz z gotowym do pobrania wykrojem. Możliwe, że właśnie coś takiego jest potrzebne Waszym dzieciom. A może i Wam, bo ja przyznam szczerze, że ten piórnik służy mi doskonale do przechowywania moich mazaków, którymi koloruje mandale na odstresowanie się :)
Rzecz bardzo prosta, szybka, nie wymagająca dużej ilości materiałów, a tak bardzo przydatna i praktyczna! Do tego nie musicie kombinować z wykrojem i rysowaniem, mamy dla Was plik PDF do pobrania z elementami piórnika. Ja już swój uszyłam, teraz czas na Was :)
1. Do uszycia piórnika potrzebujemy trochę tkaniny, około 30 cm. Można skorzystać z resztki, lub dokupić jakiś ładny wzór. Ja wykorzystałam tkaninę poliestrową - figury z naszego sklepu.
2. Wycinamy każdy element podwójnie z tkaniny oraz podwójnie z flizeliny.
UWAGA Do tkanin mniej sztywnych przyda się także flizelina. W wykroju jest taki element jak „paski”, można go zastąpić innymi sznurkami, które akurat mamy. Ja użyłam taśmy bawełnianej. Potrzebna jest też guma, niezbyt szeroka, ja użyłam 2 cm szerokości.
3. Podklejamy wszystkie elementy piórnika flizeliną.
4. Zaznaczamy sobie miejsce, w którym będziemy naszywać gumę do wkładania przyborów.
5. Przypinamy gumę do materiału. Najlepiej sprawdzić czy są wystarczająco duże wkładając przybory. Ja będę tu umieszczać tylko pisaki, ołówki lub długopisy, ale jeśli chcesz wkładać tu też inne przybory to przyłóż i zaznacz odpowiedni rozstaw gumy.
6. Przyszywamy gumę do piórnika. Ja użyłam stopki jednostronnej, aby było wygodniej pomiędzy tak wąskimi gumami.
7. Do jednego brzegu piórnika doszywamy paski, którymi będziemy wiązać całość i tym sposobem zamykać.
8. Elementy „kieszonki” oraz „klapki” zszywamy ze sobą, obcinamy rogi i wywracamy. Następnie prasujemy.
9. Przypinamy do piórnika klapkę u góry oraz kieszonkę na dole i przyszywamy. Klapka jest mniejsza niż piórnik, bo jej brzegi są zszyte. Kieszonkę zaś wszywamy w szew piórnika.
10. Przykładamy do całości tył piórnika i doszywamy. Zostawiamy kawałek niezszyty do wywinięcia.
11. Wywijamy piórnik na prawą stronę i prasujemy. Stębnujemy całość zszywając przy tym otwór na wywinięcie.
I nasz piórnik jest gotowy!
Nie wiem jak u Was, ale ja uwielbiam układać, więc frajda nie skończyła się na szyciu ;) Teraz po rozwinięciu piórnika widzę co mam w środku i mogę kolorować bez irytacji, że nie mogę znaleźć odpowiedniego koloru.
Na podstawie 0opinii naszych klientów
Twoja opinia może być pierwsza.